JDM – ko šie burti nozīmē, Latvijā zina daudzi ,taču joprojām vēl vairāk ir tādu cilvēku, kas neko par to visu nav dzirdējuši un nezina. Tiešā tulkojumā “Japānas iekšzemes tirgus” (Japanese domestic market). Tā ir Japāna, ar tikai vietējam tirgum paredzētām automašīnām un precēm. Ar citiem kvalitātes standartiem un dzinēju jaudām. Jo tālāk un nesasniedzamāk – jo interesantāk. Gan ASV, gan Eiropā šādi auto pievērš uzmanību ar to, ka atšķiras no šo valstu autobūves standartiem. Japānā atšķirībā no ASV un lielākās daļas EU ir kreisās puses satiksme, vadītāja vieta ir mūsu pierastajā pasažiera pusē, daudzās valstīs (arī LV) šādus auto nevar reģistrēt bez pārbūves. Tas ko mēs esam pieraduši saukt par Japāņu auto ,vēl ne vienmēr nozīmē JDM.
JDM stils. Japānā autoindustrija attīstījās, jau kopš 20.gs. sākuma un agri saprata nepieciešamību eksportēt savu preci arī citām valstīm pasaulē. Šādi eksporta automobīļi, jau sākotnēji tika ražoti citu valstu atbilstošiem standartiem – tātad vairs ne īsti JDM.
Japānā ielas ir šauras, ļoti līkumotas, ar kvalitatīvu, gludu asfaltu – tas arī kalpo par iemeslu tam, ka īsta Jdm stila automašīna ir ļoti zema, ar izteikti cietu un sportisku piekari.. Ar uzlabotiem airodinamikas elementiem un dzinēja jaudu. Kā jau visur pasaulē – arī Japānā ir daudzi auto entuziasti, kuri jau vairākās paaudzēs ar to aizraujas.
JDM stils pašā Japānā pastāv jau sen, bet daudzās citās valstīs tas joprojām ir kaut kas jauns.Japānas eksotiskā kultūra atspoguļojās arī automašīnu un dažādu detaļu tehniskajā uzbūvē un vizuālajā izskatā – par to visu vēlāk .